Dahua poszerza swoje portfolio o monitory z serii P301A

Dahua Technology jest szeroko znana jako producent rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, nadzoru wideo i przetwarzania obrazu. Marka rozwija nowe kategorie produktów i obecnie w jej ofercie znaleźć można również monitory. Do sklepów trafiły trzy nowe modele QHD z serii P301.

Dahua dodała do swojego portfolio następujące monitory: LM24-P301A, LM27-P301A oraz LM32-P301A. Jak można domyślić się po ich oznaczeniach, różnią się one przede wszystkim przekątną. Cechują się kolejno 24-, 27- i 32-calową matrycą IPS o rozdzielczości QHD 2560 x 1440 pikseli i częstotliwości odświeżania obrazu 75 Hz. Mowa tutaj o biurowych produktach o szerokich zastosowaniach, które mają wyróżniać się również rozsądną ceną.

 

Jak deklaruje producent, istotną cechą wszystkich trzech monitorów z serii P301 są szerokie kąty widzenia 178° w pionie i w poziomie. Można liczyć również na bardzo wysokie pokrycie barw najpopularniejszych palet (sRGB, NTSC, DCI-P3 czy Adobe RGB), co powinni docenić zwłaszcza graficy. Warto wyróżnić także wysoką jakość paneli. Za sprawą podświetlenia E-LED luminacja ma wynosić nawet do 350 nitów przy stosunkowo niskim zużyciu energii.

 

Monitory firmy Dahua powinny przypaść też gustu osobom, które wymagają dostępności różnego rodzaju portów. Na pokładzie nie zabrakło popularnych gniazd DisplayPort czy HDMI, a także USB-C umożliwiającego ładowanie podłączonego laptopa z mocą do 65 W. Do pozostałych zalet produktów należy zaliczyć funkcję PIP/PBP pozwalającą na wyświetlanie obrazu z dwóch urządzeń wyjściowych czy ergonomiczną konstrukcję umożliwiającą łatwe dopasowanie nachylenia ekranu.

 

Monitory Dahua P301A są już dostępne w polskich sklepach w następujących cenach:

  • Dahua LM24-P301A – od ok. 700 zł
  • Dahua LM27-P301A – od ok. 900 zł
  • Dahua LM32-P301A – od ok. 1120 zł

Dane techniczne wszystkich monitorów Dahua P301A dostępne są tutaj.

Dahua

 

Dahua Technology to wiodący dostawca rozwiązań i usług AIoT, który ma w swojej ofercie również dyski SSD, a także pamięci RAM czy karty microSD. Firma zatrudnia ponad 70 000 pracowników, z czego ponad 50% to technicy R&D. Realizując swoją misję „umożliwienia społeczeństwu bezpieczniejszego i inteligentniejszego życia”, Dahua Technology zobowiązuje się przestrzegać swojej podstawowej wartości, jaką jest koncentracja na kliencie.

INNO3D podsumowuje targi Computex 2024. Pokaz nowych produktów i wpływ na rozwój innowacji

Jesteśmy już po targach Computex 2024, które odbyły się w Tajpej w dniach 4 – 7 czerwca. INNO3D, producent m.in. niereferencyjnych kart graficznych GeForce, może uznać ich przebieg za bardzo udany.

Na wystawie INNO3D nie zabrakło najnowocześniejszych i najbardziej intrygujących kart graficznych z serii GeForce RTX 40. Wśród nich były także nowe warianty z dopiskiem SUPER, które cechują się np. większą liczbą rdzeni CUDA czy pojemniejszą pamięcią VRAM. Największą uwagą cieszył się model GeForce RTX 4060 Ti iCHILL X3 WHITE, który został użyty w konkursie modowania Thermaltake.

 

Jednym z najważniejszych wydarzeń podczas tegorocznych targów Computex była konferencja o nazwie “Connecting AI”, która wskazywała na coraz większe znaczenie sztucznej inteligencji. Firma INNO3D znalazła się w jej centrum wspierając inicjatywę “NVIDIA Powers the World’s AI. And Yours”. Producent miał zatem doskonałą okazję do zaprezentowania swoich flagowych kart graficznych w strefie NVIDIA AI, dzięki czemu podkreślił swoją kluczową rolę w implementacji sztucznej inteligencji w branży technologicznej.

 

INNO3D to nie tylko karty graficzne dla graczy. Na wystawie producenta znalazły się również stacje robocze z procesorami graficznymi o szerokich zastosowaniach, od analizy danych po sztuczną inteligencję i obliczenia o wysokiej wydajności. Nowe rozwiązania serwerowe mają być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na potężną infrastrukturę obliczeniową w różnych sektorach.

 

Firma INNO3D zaprezentowała także kilka kart GeForce dla entuzjastów Small Form Factor (SFF). Mowa tutaj o układach graficznych zaprojektowanych w taki sposób, aby pasowały do ​​kompaktowych komputerów PC zgodnych z wytycznymi SFF-Ready wprowadzonymi przez firmę NVIDIA i jej partnerów. Do produktów spełniających to założenie zaliczyć można chociażby nowe karty INNO3D GeForce RTX 4070, RTX 4070 SUPER i RTX 4070 Ti SUPER.

Zalman zaprezentował nowe produkty podczas targów Computex 2024

Tegoroczne targi Computex są już za nami. Czas zatem podsumować nowości od znanych producentów. Szczególnie interesująco prezentowało się stoisko firmy Zalman, na którym znaleźć można było wiele innowacyjnych rozwiązań.

Wystawa firmy Zalman obfitowała przede wszystkim w nowe ciekawe obudowy komputerowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się model Z10 DS z 15,6-calowym panelem Full HD służącym np. jako dodatkowy monitor. Nie zabrakło również drewnianych obudów z serii P10, P30 i P50. Pozostając jeszcze w temacie drewna, nie sposób pominąć tutaj szczególnie intrygującego modelu ATX o oznaczeniu P50 DS, który otrzymał wbudowany wyświetlacz pokazujący temperaturę procesora i karty graficznej w czasie rzeczywistym.

 

Firma Zalman zaprezentowała też kilka efektownych rozwiązań chłodzących. Wśród nowości znaleźć można chłodzenia wodne, takie jak Alpha2 DS. Produkt ten wyróżnia się m.in. konfigurowalnym 2,7-calowym ekranem LCD oraz odłączaną magnetyczną głowicą pompy.  Nie zabrakło także pokazu coolerów powietrznych, jak CNPS13X LCD, CNPS14X LCD czy CNPS9900MAX2. Ten ostatni model przykuwał sporą uwagę za sprawą designu przypominającego silniki odrzutowe samolotów.

 

Goście odwiedzający stoisko Zalman mogli zapoznać się również z nowymi zasilaczami. Modele TeraMax2 i GigaMax III otrzymały nowe warianty kompatybilne ze standardami ATX 3.1 i PCI-E 5.1, natomiast zasilacz TeraMax2 VC pojawił się w wersji umożliwiającej podłączanie złączy w pionie. Producent pokazał również nową serię MegaMax. Poza tym wystawa obfitowała jeszcze w zestawy słuchawkowe HPS800W i HPS510 oraz klawiatury DIY stworzone we współpracy ze znanymi projektantami.

 

Miłym dodatkiem do prezentowanych produktów były cztery urocze maskotki Zalmana. Mansu to przewodnik po wszystkich podzespołach tego producenta, Won-nee symbolizuje rozwiązania chłodzące, T’nee – obudowy, a Ssenee to maskotka reprezentująca zasilacze, która przełamuje stereotypy i nawiązuje kontakt z młodszymi użytkownikami. Jak podkreśla Zalman, wszystkie prezentowane produkty mają zostać wprowadzone do sklepów jeszcze w tym roku.

Zalman zaprasza na pokaz nowych produktów podczas targów Computex 2024

Firma Zalman znana m.in. z obudów komputerowych i sprawdzonych systemów chłodzących, zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska na targach Computex. Na gości czeka pokaz wielu nowych produktów.

Tegoroczna edycja targów Computex startuje już 4 czerwca i potrwa do 7 czerwca. Wystawa firmy Zalman będzie miała miejsce w centrum wystawowym Taipei Nangang w sali nr 1 (4F, obszar wystawców międzynarodowych). Producent zapowiada, że goście będą mogli zapoznać się z nowymi coolerami, zasilaczami, obudowami i peryferiami. Duża część tych produktów po raz pierwszy ujrzy światło właśnie na targach Computex 2024.

Ponadto Zalman umożliwia chętnym zorganizowanie specjalnego spotkania z przedstawicielami firmy w trakcie całego wydarzenia. Chętni mogą przesłać wiadomość na adres znajdujący się w kodzie QR z krótkim opisem swojej firmy i preferowanym terminem oraz sugerowanym miejscem zgromadzenia. Jak podkreśla producent, spotkanie z gośćmi będzie ogromną przyjemnością.

 

INNO3D zapowiada uczestnictwo na targach Computex 2024

INNO3D, popularny producent kart graficznych GeForce, zapowiada swój udział w zbliżających się targach technologicznych Computex 2024, które odbędą się Tajpej w dniach 4 – 7 czerwca.

Wystawa INNO3D będzie zlokalizowana w TWTC Nangang 4/F w hali 1 na stoisku N0401a. Producent ma zapewnić wciągającą prezentację zarówno dla profesjonalistów, jak i zwykłych entuzjastów branży. Tegoroczne targi upłyną pod hasłem “Connecting AI”, a zatem strefa NVIDIA AI Zone z pewnością będzie należała do wyróżnionych. Tym samym stoisko INNO3D również powinno znaleźć się w centrum uwagi.

Firma INNO3D zapowiedziała już, że zaprezentuje swoją dotychczasową gamę kart graficznych, w tym układy z serii GeForce RTX 40 SUPER. Wśród modeli mają znaleźć się produkty wprowadzone na rynek na początku tego roku. Nie zabraknie flagowych i średniobudżetowych wariantów z podświetleniem LED RGB, pokazu systemów chłodzenia współtworzonych z Alphacool czy miniaturowych jednostek SFF przeznaczonych dla kompaktowych obudów.

Wystawa INNO3D na zbliżających się targach Computex ma wzmocnić pozycję firmy w dziedzinie kart graficznych do gier i wysokiej wydajności. Sam producent chce natomiast pokazać swoje zaangażowanie w innowacje i doskonałość. Wkład INNO3D w tegoroczne targi może okazać się dalekosiężny i wpłynąć na trajektorię całej branży technologicznej w kierunku rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją