Zalman zaprasza na pokaz nowych produktów podczas targów Computex 2024

Firma Zalman znana m.in. z obudów komputerowych i sprawdzonych systemów chłodzących, zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska na targach Computex. Na gości czeka pokaz wielu nowych produktów.

Tegoroczna edycja targów Computex startuje już 4 czerwca i potrwa do 7 czerwca. Wystawa firmy Zalman będzie miała miejsce w centrum wystawowym Taipei Nangang w sali nr 1 (4F, obszar wystawców międzynarodowych). Producent zapowiada, że goście będą mogli zapoznać się z nowymi coolerami, zasilaczami, obudowami i peryferiami. Duża część tych produktów po raz pierwszy ujrzy światło właśnie na targach Computex 2024.

Ponadto Zalman umożliwia chętnym zorganizowanie specjalnego spotkania z przedstawicielami firmy w trakcie całego wydarzenia. Chętni mogą przesłać wiadomość na adres znajdujący się w kodzie QR z krótkim opisem swojej firmy i preferowanym terminem oraz sugerowanym miejscem zgromadzenia. Jak podkreśla producent, spotkanie z gośćmi będzie ogromną przyjemnością.

 

PowerWalker VFI 5000 EVS — zasilacz UPS stworzony do współpracy z bankami energii LifePo4

Marka PowerWalker od lat słynie ze sprawdzonych zasilaczy awaryjnych. Najnowszy jej produkt oznaczony jako EVS to bez wątpienia powiew świeżości w ofercie.

PowerWalker VFI 5000 EVS to zasilacz awaryjny z technologią podwójnej konwersji, który został zaprojektowany w celu ochrony sprzętu o znaczeniu krytycznym. Urządzenie zostało wyposażone w wydajną ładowarkę o natężeniu 60 A, która może ładować nie tylko tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe, ale jest również kompatybilna z pakietami baterii litowych. Może być to szczególnie przydatne np. w przypadku tworzenia sporych kopii zapasowych.

Produkt wyróżnia się mocą 5000 VA / 5000 W i współczynnikiem mocy PF na poziomie 1.0. Według producenta sprawność tego produktu powinna wynosić od 91 do 93%. Warto dodać, że całość ma umożliwić pracę do dziewięciu urządzeń, a w przypadku połączenia

równoległego całość pozwoli na współdzielenie baterii. Istotną zaletą jest też fakt, że trzy jednostki mogą pracować wspólnie w konfiguracji trójfazowej.

Prezentowany zasilacz VFI 5000 EVS ma idealnie nadawać się do współpracy z systemem akumulatorów PowerWalker LiFe Battery System 48-100 wykonanych w technologii LiFePO4. Charakteryzują się one modularną, a przy tym dosyć kompaktową budową – jeden zestaw mierzy 540 x 420 x 185 mm i waży 48 kg. Banki energii zostały zaprojektowane na 2000 – 8000 cykli ładowania, co może oznaczać nawet 12 – 15 lat trwałości.

Banki energii LiFe Battery System 48-100 powinny zagwarantować również m.in. liniowy czas podtrzymania, o 50% większą zdolność rozładowywania (do 150 A) oraz szczytową zdolność rozładowania 192 A (1 min.). Marka PowerWalker obiecuje także wysoką odporność na przegrzewanie, zwarcia oraz wysoką wydajność w niskich temperaturach.

Zasilacz PowerWalker VFI 5000 EVS jest dostępny w polskich sklepach w cenie od ok. 3770 zł. Produkt można także zakupić w wersji EVL z akumulatorem LiFe Battery System 48-100 i kartą BMS lub w wersji EVA z zestawem Lead BP.

Zalman Alpha2 36 — efektowne chłodzenie typu AiO

Firma Zalman zaprezentowała nowe systemy chłodzenia z linii Alpha2. Topowym modelem z tej serii jest Alpha2 36 z niemal 40-centymetrowym radiatorem i trzema wentylatorami.

Zalman Alpha2 36 to chłodzenie typu AiO (All-in-One) wyróżniające się nietypowym designem i efektownym podświetleniem ARGB. Całość posiada niewielki wyświetlacz, który wyświetla aktualną temperaturę procesora. Pomiar dokonywany jest bezpośrednio z BIOS-u, a zatem użytkownik może monitorować pracę CPU bez potrzeby dodatkowej konfiguracji.

 

Nowy system chłodzenia od firmy Zalman odznacza się również pokrywą pompy, która została zaprojektowana w taki sposób, by dało się ją obrócić o 360 stopni. Użytkownik może więc zamontować chłodnicę w wybranej przez siebie pozycji. Komputerowi entuzjaści powinni docenić z kolei innowacyjny system zapobiegania przeciążeniom pompy poprzez rozdzielenie dopływu i wylotu chłodziwa.

 

Do pozostałych cech chłodzenia Zalman Alpha2 36 należy zaliczyć sporych rozmiarów aluminiowy radiator, sterownik PWM pozwalający na kontrolę prędkości obrotowej wentylatorów ZM-AF120, a także gumowe podkładki minimalizujące ich drgania. Omawiany model jest kompatybilny z najnowszymi podstawkami AMD i Intela (AM5 / LGA 1700).

 

Chłodzenie Zalman Alpha2 36 jest już dostępne w sklepach w cenie od ok. 350 zł. Produkt można kupić w czarnej lub białej wersji kolorystycznej.

Dane techniczne chłodzenia Zalman Alpha2 36 dostępne są tutaj.

Zalman CNPS13X Black — cichy i gustowny cooler dla wymagających użytkowników

Standardowe zestawy chłodzenia dodawane do procesorów zazwyczaj nie spełniają wymagań graczy i użytkowników wymagających lepszej kultury pracy. Na szczęście porządny, a przy tym elegancki cooler wcale nie musi kosztować fortuny.

Firma Zalman dodała właśnie do swojej oferty chłodzenie CNPS13X Black. Produkt ten wyróżnia się wentylatorem Zalman AF12 z nietypowymi łopatkami w kształcie płetwy rekina, które mają zagwarantować nie tylko wydajną pracę, ale także ogólnie bardzo ciche działanie. W tym rotorze zastosowano łożysko typu Hydro Bearing o wysokiej żywotności oraz specjalne gumowe podkładki redukujące wibracje.

Zalman CNPS13X Black cechuje się prostym designem, a całość zachowana jest w czarnym kolorze. Mimo to użytkownicy mogą dostosować design produktu do własnych preferencji za sprawą gustownego podświetlenia ARGB. Entuzjaści powinni docenić z kolei podstawę typu RDTH (Reverse Direct Touch Heatpipes), której zadaniem jest zminimalizowanie oporu cieplnego i zmaksymalizowanie wydajności chłodzenia.

Nowe chłodzenie firmy Zalman ma 159 mm wysokości, co oznacza, że może sprawdzić się w wielu popularnych obudowach komputerowych. Warto dodać, że omawiany model charakteryzuje się kompatybilnością z podstawkami Intel LGA1700/1200/115X i AMD AM5/AM4. Produkt przeznaczony jest do procesorów z TDP do 230 W. Do zestawu dołączona jest pasta termoprzewodząca Zalman ZM-STC8.

Model Zalman CNPS13X Black jest już dostępny w polskich sklepach w cenie od ok. 170 zł.

Dane techniczne chłodzenia Zalman CNPS13X Black dostępne są tutaj.

PowerWalker VFI 1000 ICT IoT — zasilacz UPS, którego obsłużysz za pomocą smartfona

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się produkty z kategorii Internet of Things. Jak się okazuje, zaliczyć do nich możemy nawet zasilacze awaryjne, a PowerWalker VFI 1000 ICT IoT jest idealnym tego przykładem.

PowerWalker VFI 1000 ICT IoT to zasilacz UPS zamknięty w obudowie typu tower. Całość ma za zadanie poprawiać jakość napięcia wyjściowego i gwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa, a to wszystko dzięki mechanizmowi podwójnej konwersji napięcia o jednolitym współczynniku mocy. Urządzenie wyróżnia się sprawnością na poziomie 89% w trybie LINE i oferuje moc czynną 1000 W.

Główną zaletą omawianego zasilacza jest jego integracja z chmurą. Model VFI 1000 ICT IoT może być łatwo sterowalny za pomocą smartfona z każdego miejsca na świecie. Do połączenia z urządzeniem służy darmowa WinPower View (dostępna na Androida i iOS). Użytkownik ma możliwość zdalnego sprawdzania parametrów pracy zasilacza, zmieniania poszczególnych ustawień, a także przeprowadzenia szczegółowych analiz.

Zasilacz PowerWalker VFI 1000 ICT IoT wyposażony jest w trzy baterie 12V/7Ah, aczkolwiek istnieje także opcja dodatkowego wydłużenia czasu pracy dzięki kolejnym akumulatorom. UPS wyróżnia się również m.in. wielofunkcyjnym ekranem LCD i wbudowanym portem ethernetowym z protokołem Modbus TCP IP. Zakres temperatury pracy urządzenia wynosi od 0°C do 40°C, a maksymalny generowany hałas to 45 dB.

Zintegrowany z chmurą zasilacz awaryjny PowerWalker VFI 1000 ICT IoT jest już dostępny w sprzedaży, a jego ceny w polskich sklepach zaczynają się od ok. 1500 zł. Dane techniczne zasilacza są dostępne tutaj.