Zalman i4 White — wyjątkowa obudowa z sześcioma wentylatorami

Białe komponenty komputerowe stają się coraz popularniejsze wśród graczy i entuzjastów. Nic zatem dziwnego, że stworzono specjalną obudowę dla miłośników takich podzespołów.

Zalman i4 White to nietypowa biała obudowa typu ATX Mid-Tower wyróżniająca się panelami typu Full Mesh. Taka konstrukcja ma mieć pozytywny wpływ na przepływ powietrza i powinna zagwarantować niższe temperatury wewnątrz. Dodatkowo pod wspomnianymi panelami umieszczono magnetyczne filtry przeciwpyłowe mające chronić komponenty komputerowe przed nagromadzeniem kurzu.

 

Obudowa Zalman i4 White cechuje się stosunkowo niewielkimi wymiarami 396 x 255 x 484 mm i wagą 5,8 kg. Mimo to, warto jednak zwrócić uwagę na pojemność wnętrza. Producent przewiduje, że model pomieści chłodzenie procesora o wysokości 170 mm, kartę graficzną o długości 320 mm, zasilacz 140 mm, a nawet frontowy radiator 360 mm. Użytkownik jest w stanie także zainstalować w środku nawet cztery dyski SSD 2,5 cala.

 

Omawiany produkt odznacza się również bardzo bogatym wyposażeniem. Na pokładzie znalazło się bowiem aż sześć wentylatorów o średnicy 120 mm (trzy na froncie, dwa na górze i jeden z tyłu), które mają zagwarantować szybkie odprowadzanie ciepła ze środka. Warto dodać, że model i4 White posiada w zestawie wspornik GPU z regulacją wysokości. Obudowa umożliwia też montaż karty graficznej w pozycji wertykalnej (kabel riser nie znalazł się w zestawie).

Obudowa Zalman i4 White jest dostępna w sprzedaży w cenie ok. 260 zł.

 

Dane techniczne obudowy Zalman i4 White dostępne tutaj.

Zalman CNPS14X Duo Black — potężny cooler zdolny do schłodzenia najwydajniejszych procesorów

W sklepach nie brakuje wielu ciekawych zestawów powietrznego chłodzenia dla procesorów. Niewiele z nich jednak ma takie możliwości, jak zaprezentowany właśnie Zalman CNPS4X Duo Black.

CNPS14X Duo Black to nowy Cooler wyróżniający się dosyć nietypową konstrukcją z dwoma aluminiowymi radiatorami oraz dwoma wentylatorami AF120 o średnicy 120 mm. Dzięki dodatkowej powierzchni żeberek można liczyć na lepsze odprowadzanie ciepła niż w przypadku standardowych modeli. Warto zwrócić uwagę na asymetryczną konstrukcję chłodzenia, dzięki której całość powinna być kompatybilna z wieloma płytami głównymi i modułami RAM.

Produkt został wyposażony w sześć niklowanych rurek cieplnych oraz podstawę typu RDTH (Reverse Direct Touch Heatpipes) zapewniającą jeszcze wydajniejsze rozpraszanie ciepła niż w przypadku klasycznych rozwiązań. Chłodzenie Zalman CNPS14X Duo Black przedstawiane jest również jako niezwykle ciche – według specyfikacji technicznej ma generować hałas do zaledwie 29 dB(A).

Nowy model Zalmana odznacza się także gumowymi podkładkami antywibracyjnymi, kompatybilnością z różnymi podstawkami (Intel LGA1700/1200/115X i AMD AM5/AM4/AM3), a także wysokością 159 mm. Mimo tego, że CNPS14X Duo Black powinien wydajnie schłodzić nawet procesory o współczynniku TDP do 270 W, całość zmieści się do większości powszechnych obudów komputerowych. W zestawie z produktem użytkownik znajdzie pastę termoprzewodzącą ZM-STC8.

Urządzenie ma trafić na polski rynek na przełomie maja i czerwca b.r. Jak na razie Zalman nie ujawnił ceny prezentowanego modelu.

Dane techniczne chłodzenia Zalman CNPS4X Duo Black dostępne są tutaj.

PowerWalker VFI 10000 AT — zasilacz awaryjny o ogromnej mocy znamionowej

PowerWalker VFI AT to seria popularnych UPS-ów on-line z technologią podwójnej konwersji. Jej najciekawszym reprezentantem jest czołowy model o mocy znamionowej 10000 VA.

Zasilacz awaryjny PowerWalker VFI 10000 AT to produkt typu Tower cechujący się jednofazową pracą w trybie on-line. Model ten wyróżnia się mocą znamionową na poziomie 10000 VA / 9000 W i współczynnikiem mocy wyjściowej równym 0,9. Warta uwagi jest również wysoka sprawność wynosząca od 91 do 93% (w zależności od wybranego trybu pracy).

Omawiany UPS został wyposażony w technologię podwójnej konwersji i odznacza się szerokimi zakresami napięć wejściowych i obsługiwanych częstotliwości. Całość cechuje się także czystą falą sinusoidalną na wyjściu, funkcją EPO (awaryjne wyłączanie zasilania) oraz funkcją ROO (zdalne włączanie/wyłączanie). Użytkownik powinien być zatem spokojny o odpowiednie wsparcie dla generatora (AC) i liniową pracę nawet w niestabilnych sieciach.

PowerWalker VFI 10000 AT posiada m.in. slot dla zewnętrznych akumulatorów (EBM) oraz konfigurowalną ładowarkę, inteligentne gniazdo dla kart komunikacyjnych, a także wbudowany przełącznik obejścia serwisowego (MBS). Zasilacz ma wymiary 412 x 196 x 702 mm. Jak deklaruje producent, mimo profesjonalnego zastosowania urządzenie ma być łatwe w obsłudze.

Zasilacz PowerWalker VFI 10000 AT jest dostępny w polskich sklepach, a jego sugerowana cena została ustalona na poziomie 8459 zł.

Dane techniczne urządzenia są dostępne tutaj.

Zalman CNPS4X Black — gustowny i cichy cooler dla oszczędnych

Standardowe zestawy chłodzenia dodawane do zestawów z procesorami często mają problem z utrzymywaniem niskich temperatur. Zalman CNPS4X Black ma szansę okazać się dla nich rozsądną alternatywą w niskiej cenie.

CNPS4X Black to niepozorne z wyglądu, aczkolwiek gustownie zaprojektowane chłodzenie oparte na aluminiowym radiatorze, który ma zapewnić precyzyjny i wydajny przepływ powietrza. Produkt został wyposażony w trzy rurki cieplne oraz podstawę typu DTH (Direct Touch Heatpipes), dzięki której można liczyć na wydajne rozpraszanie ciepła.

Cooler pokryty został specjalną czarną powłoką, która wedle zapewnień producenta powinna zagwarantować optymalny transfer ciepła dzięki elektroforezie. Ważnym elementem produktu jest wentylator o średnicy 92 mm, który wyróżnia się prostym designem, a także technologią PWM (Pulse Width Modulation). Warto dodać, że według specyfikacji technicznej rotor może wygenerować hałas do zaledwie 29 dB(A).

Nowe chłodzenie może sprawdzić się szczególnie w niezbyt pojemnych obudowach, a to dlatego, że ma zaledwie 135 mm wysokości. Zalman CNPS4X Black charakteryzuje się kompatybilnością z wieloma płytami głównymi (Intel LGA1700/1200/115X i AMD AM5/AM4/AM3). Produkt przeznaczony jest do procesorów z TDP do 150 W.

Model Zalman CNPS4X Black jest już dostępny w polskich sklepach w cenie od ok. 60 zł.

Dane techniczne chłodzenia Zalman CNPS4X Black dostępne są tutaj.

Dahua C900 PLUS — szybkie nośniki M.2 NVMe

Firma Dahua słynąca m.in. z przystępnych cenowo SSD oferuje również dyski dla bardziej wymagających klientów. Seria C900 PLUS powinna spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych entuzjastów.

Dahua C900 PLUS to linia dysków SSD wykonana w formacie M.2 2280, która obsługuje interfejs PCIe 3.0 x4 oraz protokół NVMe 1.3. Wszystkie modele z tej rodziny bazują na pamięciach 3D TLC NAND Flash. Jak sugeruje specyfikacja techniczna nośników, powinny one zagwarantować sekwencyjny odczyt nawet do 3400 MB/s, oraz sekwencyjny zapis do 3000 MB/s (w przypadku wersji 1 TB).

 

Omawiane nośniki wyróżniają się srebrnym, w pełni metalowym radiatorem mającym za zadanie zapewnić dyskom pracę przy odpowiednio niskich temperaturach. Produkty z serii C900 PLUS cechują się także obsługą technik S.M.A.R.T, TRIM, NCQ oraz funkcji korekcji błędów LDPC ECC. Współczynnik MTBF (średni czas bezawaryjnej pracy) został oszacowany na 1,5 mln godzin.

Producent ma w swojej ofercie trzy modele dysków Dahua C900 PLUS. Mowa o wariantach SSD-C900VN256G, SSD-C900VN512G oraz SSD-C900VN1TB o pojemności kolejno 256 GB, 512 GB oraz 1 TB. Każdy powinien więc łatwo dopasować wariant do swojego komputera osobistego. Kupujący może liczyć na 3-letnią gwarancję producenta.

 

Nośniki SSD Dahua C900 PLUS są już dostępne w polskich sklepach. Ich ceny zaczynają się już od ok. 100 zł za wersję 256 GB.

Dane techniczne wszystkich nośników Dahua C900 PLUS dostępne są tutaj.